website software

Blooms 2017 Results

Stage 1: Group Dance (UP)

I Prize

Bhanu Priya & Group

Christ State School


II Prize

Anna Angel & Group

Christ ICSE



III Prize

Sinchana & Group

Christ State School


 
Stage 1: Group Dance (HS)

I Prize

JERIX & TEAM

CHRIST STATE SCHOOL



II Prize

YADIRA & TEAM

CHRIST SCHOOL ICSE



III Prize

ASHLEY & TEAM

CHRIST STATE SCHOOL



Stage 2: Debate

I Prize

BINOY BIJU

VARUNI H K

CHRIST SCHOOL ICSE



II Prize

ANJALEE NAYAK

LEKHA R

CHRIST SCHOOL ICSE



III Prize

VIJIT

SHASHANK S SHEKAR

MITRA ACADEMY




Stage 8: Elocution (UP)

I Prize

HEEBA MEKEK KHAN

SFS ACADEMY


II Prize

PAEGAN SUNNY

CHRIST STATE SCHOOL



III Prize

NIDHI TERESA PAUL

NOTRE DAME ACADEMY



Stage 9: Elocution Kannada (HS)

I Prize

ANUSHHREE H P

CHRISTHA VIDYALAYA



II Prize

Rashmi H

CHRISTHA VIDYALAYA



Stage 9: Elocution Kannada (UP)

I Prize

DEEPAK S 

CHRISTHA VIDYALAYA



II Prize

SAHANA

CHRISTHA VIDYALAYA



Stage 15: Elocution (HS)

I Prize

BinoyBiju

Christ ICSE



II Prize

AnjaleeNayak

Christ ICSE



III Prize

Soja Johnson

Christ ICSE



Stage 13: Mehendi Design

                  Kannada (UP)

I Prize

Abhimunnisa&Usha C

ChristhaVidyalaya



II Prize

Triveni&Sandya B

ChristhaVidyalaya



Stage 3: Quiz

I Prize

AmanShrivastava

DivitaSrinivas

Christ School ICSE



II Prize

Harshit

Srujan

St. Francis School



III Prize

Jerin P Joju

AlistonBiju Mathew

Christ School ICSE


 
Stage 4: Collage

I Prize

MANISHA R

JOYCE ANTHONY

CHRIST SCHOOL ICSE


II Prize

DAYAS

JERIN

CHRIST STATE SCHOOL


III Prize

ANISH UDUPA

HARSHISH K

MITRA ACADEMY



Stage 5: Solo Song (HS) 

I Prize

NEFY SHIBU

CHRIST SCHOOL STATE



II Prize

JILUSHA

CHRIST SCHOOL STATE



III Prize

GREESHMA L

ST FRANCIS ICSE



Stage 9: Extempore (UP)

I Prize

ANNE GEORGE

CHRIST SCHOOL ICSE



II Prize

MARI SWAROOP CHRIST INTERNATIONAL, MALUR



III Prize

DIYA EBI

CHRIST SCHOOL ICSE



Stage 10: Solo Dance (HS)

I Prize

ASHLY JOHNSON

CHRIST STATE SCHOOL



II Prize

DINISHA VIJAYAN

CHRIST STATE SCHOOL



III Prize

SRIJANA SIRI MURTHY

CHRIST SCHOOL ICSE


PHILOMIIN JOMIN J 

CHRIST SCHOOL ICSE




Stage 11: Solo Dance I (UP)

I Prize

DEVAYANI JYOTHI

CHRIST SCHOOL ICSE


II Prize

NAVYAA M

CHRIST STATE SCHOOL



III Prize

SANDRA V J

CHRIST STATE SCHOOL

ARJUN S

SHANTINIKETAN , MICOLAYOUT



Stage 13: Mehendi Design

                  Kannada (HS)

I Prize

DURAI RAJ

DILIP

ST PATRONIC SCHOOL


II Prize

MUTHU LAKSHMI

BHUVANE

FRANCISCAN INSTITUTE


III Prize

CHANDANA K

SANGEETA S

CHRISTHU VIDYALAYA



Stage 13: Mehendi Design (HS)

I Prize

GAGANASHREE M

ANUSHA A C

CHRIST INTERNATIONAL SCHOOL


II Prize

VANUSHA R

RITYANA

CHRIST INTERNATIONAL SCHOOL


III Prize

REETHIKA G

MARSHALATHA CHRIST INTERNATIONAL SCHOOL



Stage 11: Solo Dance II (UP)


I Prize

PRATHISHTA DURGA T

MITRA ACADEMY


II Prize

CHAAMILI M

MITRA ACADEMY


III Prize

PRIYANKA N C

MITRA ACADEMY




Stage 6: Solo Song (UP)

I Prize

BHANU PRIYA

CHRIST SCHOOL STATE



II Prize

SHRUTHIKA BS

SFS ICSE



III Prize

RYAN CHRIS LUCAS

SFS ICSE


 
Stage 7: Elocution (UP)

I Prize

HEEBA MEKEK KHAN

SFS ACADEMY



II Prize

PAEGAN SUNNY

CHRIST STATE SCHOOL



III Prize

NIDHI TERESA PAUL

NOTRE DAME ACADEMY



Stage 7: Extempore (HS)

I Prize

ANJALEE NAYAK

CHRIST SCHOOL ICSE



II Prize

ALWIN ANTONY

CHRIST STATE SCHOOL



III Prize

SYED OWAIS UMAIR

CHRIST STATE SCHOOL



Stage 12: Fancy Dress (HS) 

I Prize

OM DESAI

CHRIST SCHOOL ICSE



II Prize

NAYANA MARY

CHRIST SCHOOL ICSE

DIANA PAUL

CHRIST STATE SCHOOL




III Prize

ROHINI GANGAJKAAR

CHRIST SCHOOL ICSE

SUMAV

PREEDHI DHAM EMHS




Stage 12: Fancy Dress (UP)

I Prize

ISHITHA BRIJESH

CHRIST SCHOOL ICSE



II Prize

RUPESH GOWDA

CHRIST STATE SCHOOL 



III Prize

KRUTHIKA B A

CHRIST SCHOOL ICSE

MANJAPPA CV

SFS ACADEMY



Stage 12: Patriotic Song

I Prize

SUJAY &TEAM

CHRIST SCHOOL STATE



II Prize

SAMUEL & TEAM

ST. FRANCIS ICSE


III Prize

ISHTARTH P & TEAM

CHRIST ICSE



Stage 13: Mehendi Design (UP)

I Prize

Hazeera & Rachana

Christ State School



II Prize

Indumati & Sandhya K

PreethiDham



III Prize

Sakshi & Sahana

SFS Academy



Stage 14: Rangoli (UP)

I Prize

NITHYA TEHASWINI

VARSHINI K

CHRIST STATE SCHOOL


II Prize

SATHVIKA

DISHA

CHRIST STATE SCHOOL


III Prize

VISHNU EP

DIVYA

CHRIST SCHOOL ICSE


HARNI HARSHINI

GIFTY

CHRIST STATE SCHOOL


Stage 14: Rangoli (HS)

I Prize

BRUNDA V

RACHANA K

CHRIST STATE SCHOOL



II Prize

BHUMIKA R

VIDHYA R

CHRIST INTERNATIONAL, MALUR



III Prize

HARIKA SA

LEKHANA C

CHRIST SCHOOL ICSE


KRITHIKA

DIKSHITHA

CHRIST STATE SCHOOL



Stage 1: Group Dance Kannada (UP)

I Prize

Dhanalakshmi & Team

Christ Vidyalaya



Stage 12 : Patriotic Song Kannada

I Prize

GANGOTHRI V & TEAM

CHRISTHA VIDYALAYA


II Prize

BALAKRISHNA & TEAM

FRANCISCAN INSTITUTE


III Prize

SHAMINA S & TEAM

FRANCISCAN INSTITUTE


Stage 14: Rangoli Kannada (UP)

I Prize

TARIKA B

HARSHITHA

CHRISTHA VIDYALAYA



II Prize

POOJA K

NISHA S

CHRISTHA VIDYALAYA


Stage 1: Group Dance Kannada (HS)

I Prize

HARIKA K & TEAM

CHRISTHA VIDYALAYA



Stage 1: Skit


I Prize

SHREYASHREE S & TEAM

SFS ACADEMY


II Prize

DAVID JOHNSON & TEAM

CHRIST ICSE


III Prize

SANSKAR BORA &TEAM

SFS PUBLIC SCHOOL

 


Stage 15: Rangoli Kannada (HS)

I Prize

VARSHITHA

DIVYA

FRANCISCAN INSTITUTE


II Prize

SWATHI

RAMYA N

CHRISTHA VIDYALAYA



III Prize

NIRMALA N

MALINI M

CHRISTHA VIDYALAYA